0
Instructor Name

Doç. Dr. Can Kara

Category

Webinar

Reviews

0 (0 Rating)

Course Description

Webinar Özeti

8 Kasım Dünya Şehircilik günü kapsamında Kent Hakkı ve Sürdürülebilir gelişim üzerine konuşuyoruz. Her yıl farklı ülkelerde düzenlenen Dünya Şehircilik Günü (World Town Planning Day) kapsamında Kent Hakkı ve sürdürülebilir kentsel gelişim için planlama, mimarlık ve kentsel tasarım disiplinlerine düşen görevler ayrıca yerel ve ulusal ölçekte uygulanan plan projelerin bu günün teması üzerine etkilerini tartışacağız.

Konuşmacılar:

Doç.Dr. Can Kara

Şehir Plancıları Odası Başkanı: Dr.Gizem Caner

Mimarlar Odası Başkanı: Doç.Dr.Kozan Uzunoğlu

Katılım Belgesi

Webinar tamamlandıktan sonra katılım belgesi aktif hale gelecektir. Bu seminer ücretsizdir, fakat katılım belgesi almak isterseniz ücreti 69 TL olacaktır.


Course Curriculum

1 8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Webinarı: Kent Hakkı ve Sürdürülebilir Kentsel Gelişim
Preview 55 Min


Instructor

Doç. Dr. Can Kara

0 Rating
0 Reviews
4 Students
2 Courses

Can Kara, 1977 yılında Yeşilyurt'ta doğdu. 1999 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü'nden mezun olduktan sonra İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü'nde Şehir ve Bölge Planlama yüksek lisansını tamamladı. Daha sonra Doğu Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Doktora programını tamamladı. Kentsel büyüme, Sürdürülebilir Kalkınma ve Coğrafi Bilgi Sistemleri konularında birçok proje ve kurumda çalıştı. Nicosia Master Plan for the Core of Nicosia (UNDP), Natura 2000, Supporting Activities that Value Environment (SAVE-USAID), Girne-Çatalköy İmar Planı, Girne Trafik Master Planı ve Gazimağusa İskele Yeniboğaziçi İmar Planı gibi farklı projelerde çalışan Can Kara, 2017 yılından itibaren Yakın Doğu Üniversitesi Mimarlık Fakültesinde Şehircilik ve Coğrafi Bilgi Sistemleri konularında ders vermektedir

Student Feedback

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü Webinarı: Kent Hakkı ve Sürdürülebilir Kentsel Gelişim

0

Course Rating
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%
0.00%

No Review found

Sign In or Sign Up as student to post a review

Reviews

Shopping Cart

Loading...